ישראל בכר – נתניהו לא רוצה להיות תלוי בבנט

ישראל בכר בערוץ 13

אהבת? שתף כעת!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
ישראל בכר, האסטרטג הבכיר, אשר מלווה עם ערוץ 13 את מערכת הבחירות, הסביר לתמר איש שלום במהדורה המרכזית כי נתניהו משנה אסטרטגיה והוא כרגע לא רוצה להיות תלוי בבנט.
אז מי ינהיג את הגוש להחלפת נתניהו? למרות שלפיד ואולי סער גדולים ממנו – בנט עשוי לדרוש את ראשות הממשלה. כל הפרטים לפניכם!
 
הסיכויים של נתניהו בבחירות הנוכחיות להרכיב ממשלה לעומת שנים קודמות – טובים יותר או גרועים יותר?
תחילה, ישראל בכר מציין כי זו שאלה מאוד קשה, אבל הסביר כי נתניהו הולך על אסטרטגיה ייחודית הפעם. הוא הולך על האסטרטגיה של המפלגה הגדולה.
הנחת היסוד שלו שהחיסונים יביאו אותו ל-40 מנדטים.
עכשיו, למה 38-40 מנדטים זהו מס’ מנדטים קריטי עבורו? מכיוון, שהוא לא רוצה להיות תלוי בנפתלי בנט.
ראש הממשלה, בנימין נתניהו, רוצה ליצור קואליציה שבה נשענת על ליכוד גדול, חרדים וסמוטריץ’, ואז למעשה הוא לא תלוי בנפתלי בנט. ועל פי ישראל בכר, זו האסטרטגיה של ביבי כעת.
נכון לעכשיו, ביבי רחוק מאוד כרגע ממספר המנדטים הזה וזה מאוד יומרני כרגע לומר שהוא יקבל 38-40 מנדטים..נשאר לנו רק לחכות.
 
מבין ראשי המפלגות הביניוניות – מי הכי קרוב ללשכת ראש הממשלה?
כמו שהסקרים נראים כרגע, עושה רושם שיאיר לפידהוא ה-Front Runner. אבל יאיר לפיד לבד לא יכול להרכיב את הקואליציה שבעצם קוראים לה “רק לא ביבי”. ולכן גם יאיר לפיד צריך את נפתלי בנט.
בנט הופך להיות בעצם סוג של “ממליך המלכים”, הוא הציר המרכזי שסביבו סובב הכל.
כלומר, אם בנט יהיה בעצם זה שיוכל לתת את ה-61 לנתניהו (מכיוון שאין לו את זה בלעדיי בנט), זה תלוי באיזה מצב נפתלי בנט יהיה. יכולים להיות 3 מצבים מאוד פשוטים:
מצב אחד של 14-15 מנדטים – בנט ילך למהלך עם הגוש של “רק לא ביבי”, בכך הוא יוכל לקבל רוטציה באופן וודאי מיאיר לפיד או גדעון סער, כשהוא כנראה ראשון ברוטציה.
מצב שני זה שבנט מביא 8-9 מנדטים ולשם נתניהו שואף להוריד אותו. במקרה כזה, ישראל בכר חושב שהנטייה של בנט תהיה להיות עם הליכוד מכיוון שלגוש של “רק לא ביבי” לא יהיה מספיק מנדטים כדי להקים בלוק חוסם.
המצב השלישי והמעניין על פי ישראל בכר, זה מצב הביניים – מה בנט יעשה אם יקבל 11-12 מנדטים? מכיוון שלגוש של “רק לא ביבי” לא יהיה קל לתת לו רוטציה ובכך יהיה מאבק בין גדעון לבנט מי בעצם יהיה בתוך הרוטציה, זה לא מצב פשוט.
ישראל בכר במהדורה המרכזית (ערוץ 13) - נתניהו לא רוצה להיות תלוי בבנט
נגן וידאו

עוד מהבלוג 👇