ישראל בכר: "נפתלי בנט הוא האיש הכי חשוב בפוליטיקה הישראלית"

ישראל בכר בערוץ 13

אהבת? שתף כעת!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

צפו ביועץ האסטרטגי, ישראל בכר, במהדורה המרכזית של ערוץ 13 מדבר על הסקרים הנוכחיים ונותן את חוות דעתו לקראת הבחירות הקרובות.

ישראל בכר, יועץ אסטרטגי, ילווה ויספק את חוות דעתו המקצועית בערוץ 13 לכל אורך קמפיין הבחירות של שנת 2021.
במהדורה המרכזית של 24.1.21 ישראל בכר התארח וענה לגבי הדינמיקה בסקרים:
"אני חושב שהדינמיקה כרגע מאוד טובה לנתניהו מכיוון שמתחילים לראות קניבליזציה בתוך הגוש, כלומר, הבחירות הללו הם מצב בינארי מאוד פשוט, יש 2 מצבים פשוטים: 
במצב הראשון נתניהו מביא 61 מנדטים ואז זה לא משנה מה קורה בגוש השני, זה בכלל לא משנה – נתניהו מנצח, אבל יש תנאי אחד, נפתלי בנט חייב לבוא עם נתניהו.

"כיום, נפתלי בנט הוא האיש הכי חשוב בפוליטיקה הישראלית, כי הוא יחליט מי ראש הממשלה הבא!"

זה לא משנה אם בנט ב-9 מנדטים, 10 מנדטים או 11 מנדטים – נפתלי בנט הוא האיש הכי חשוב בפוליטיקה הישראלית כיום".

"נפתלי בנט יחליט מי יהיה ראש הממשלה הבא"

בלי נפתלי בנט, ראש הממשלה בנימין נתניהו לא יצליח להקים ממשלה.

במצב השני, אין לנתניהו 61 מנדטים ביחד עם נפתלי בנט, אז תתחיל דינמיקה מאוד מעניינת: מי הולך להוביל את הגוש?
היום בעצם על פי הסקרים מתחילה דינמיקה שבה מי ה- front runner שבעצם מבקש ששאר המפלגות בתוך הגוש ימליצו עליו. לפי הסקר הנוכחי זה הולך להיות יאיר לפיד כרגע.

אני רוצה לומר לכם משהו לאחר ניסיון רב שנים.מבחינת הקהל הישראלי במדינת ישראל זו רכבת הרים אלקטורלית מטורפת.אם בארצות הברית להזיז 1-2 אחוז בשבועות ארוכים של עבודה, בארץ אתה יכול להזיז 5 אחוזים ב-2 לילות, וזה מאוד מאוד מורכב.

הסקר של היום זה לא כמו הסקר של החודש הבא..בוודאי שלא.

ישראל בכר הוסיף עוד נתון אחד מאוד חשוב. בסקר הנוכחי של חדשות 13 ופרופ' פוקס, יש 20 אחוזים של מתלבטים, זו כמות עצומה!מדד המנדטים הוא לא מדד מוחלט והוא לא מדד מתמטי סופי, ויש המון רגישויות במודל והמון דברים שישפיעו לאורך הדרך.
לכן, לעניות דעתי, סמוטריץ' יעבור בסופו של יום את אחוז החסימה ויביא בין 4-5 מנדטים, ש"ס תעלה ל-9 מנדטים והמפה עוד תשתנה גם בצד של המשותפת.

מה לגבי איחוד של גדעון סער ובנט?

אני חושב שאם יש נכונות מצד בנט לבוא ולהתאחד עם גדעון סער זו תהיה טעות מבחינתו של סער לא לעשות את זה.כי בחירות עובדות על דינמיקה, זה לא מתמתיקה, זה המון פסיכולוגיה.ברגע שיש דינמיקה, מתחילה תזוזה.אם יהיה איחוד כזה זה ייצור מצב של 28-29 מנדטים וזה כבר כמעט שוויון מול הליכוד ותתחיל דינמיקה מאוד מאוד מטורפת.

האם החישובים הפוליטיים של נפתלי בנט יביא אותו לאיחוד?

לדעת ישראל בכר לא. אבל אי אפשר לדעת כמו שכחול לבן הוקמה בלילה אחד, בלי שאף אחד ידע שהיא הולכת להיות מוקמת, וההיסטוריה כבר ידועה.

קטע מתוך המהדורה המרכזית 24.01.21

נגן וידאו

עוד מהבלוג 👇