ישראל בכר יועץ אסטרטגי בכיר בראיון לאולפן שישי

ישראל בכר באולפן שישי

אהבת? שתף כעת!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

ישראל בכר הגיע לאולפן שישי עם דני קושמרו שהציג אותו כאורח מכובד שעבד עם אריה דרעי, אהוד ברק, בנט, גנץ ונתניהו.

ואז הוא שאל את ישראל בכר: "איך אתה מסביר את ההתרסקות הזאת של כחול – לבן, ואיך אתה מסביר את זה שגנץ מכל האנשים לא מבין שזה נגמר?".

ישראל בכר השיב וענה: לכחול לבן היה מצע של 48 עמודים, זו לא הייתה הבעיה. הבעיה הייתה שלא מימשו את המצע. אם היו מממשים את מה שנכתב במצע, כחול לבן מן הסתם הייתה שורדת ובועטת. אבל זה לא מה שקרה.

לגבי ההתרסקות של כחול – לבן, קודם כל ברמה האישית, לא נעים לי לראות את זה.

ברמה המקצועית גרדה, אני חושב שהייתה נקודת זמן מאוד ספציפית שכחול – לבן פספסה את נקודת היציאה האחרונה שלה, זה היה באוגוסט לפני פשרת האוזר. שם היה הזמן האחרון שבני גנץ ושאר השותפים היו צריכים לקום, ליזום בחירות בעצמם (ואני לא אומר את זה כחכמה בדיעבד) ולהוביל בחירות יזומות שלהם.

באותה נקודת זמן כחול – לבן הייתה 13 מנדטים בסקרים, יוזמה שלהם הייתה מחזירה את האמון, ברגע שהלכו לפשרת האוזר ונכנסו למשא ומתן שלישי מול נתניהו הם נשחקו לגמרי, וזו הייתה הבעיה.

יכול להיות שכחול לבן תעבור את אחוז החסימה, אך נכון להיום הם לא עוברים את אחוז החסימה..אך זה תלוי כמה שחקנים ישחקו באופן חכם ופיקח במערכת, והאם כחול לבן תצליח ליצור אמון מחודש..

לדעתי האיש הכי חשוב במערכת הפוליטית היום במדינת ישראל הוא נפתלי בנט,  יש פה 2 צדדים למטבע. אם נפתלי בנט מקבל החלטה אסטרטגית שהוא אומר "אני לא הולך לקואליציית נתניהו" – נתניהו לא יכול להרכיב ממשלה ולא משנה איזה מספר הוא יביא.  והצד השני הוא שלא בהכרח שגם אם בנט ילך עם נתניהו יהיה לו 61 מנדטים.

צפו בקטע המלא של ישראל בכר באולפן שישי

עוד מהבלוג 👇